1. Zerwij lokatę
Możesz zerwać lokatę. Jednak zanim zdecydujesz się to zrobić, jeszcze raz dokładnie przeczytaj umowę, którą podpisałeś z firmą. Dzięki temu sprawdzisz, z jakimi kosztami będziesz musiał się liczyć oraz ile czasu będziesz czekać na swoje pieniądze. Niestety najprawdopodobniej okaże się, że zamiast kilkunastu procent zysku, stracisz 20-25% kapitału. Do tego na wypłatę środków będzie trzeba poczekać nawet ponad miesiąc.
2. Czekaj na wygaśnięcie lokaty
Jeśli nie zdecydujesz się zerwać lokaty, bo nie chcesz stracić niemal 1/3 swoich środków powierzonych Amber Gold, pozostaje uzbroić się w cierpliwość i czekać do jej zakończenia, mając nadzieję, że firma do tego czasu nie zbankrutuje.
3. Złóż własny pozew
Jeżeli twoja lokata zakończyła się, a nie otrzymałeś nadal pieniędzy na konto lub masz problem z odzyskaniem środków z zerwanej lokaty, powinieneś zgłosić sprawę do sądu jako poszkodowany przez firmę. Amber Gold ma siedzibę w Gdańsku, więc do tamtejszej Prokuratury Okręgowej powinien być skierowany wniosek. Jeżeli zostanie on złożony w innej prokuraturze, należy liczyć się z kilkudniowym opóźnieniem, zanim zostanie od dostarczony.
4. Dołącz do pozwu zbiorowego
W tej chwili jest również przygotowywany pozew zbiorowy. W tej chwili chętni zgłaszają się do prawnika, Piotra Sielickiego, który równocześnie szuka kancelarii będącej w stanie go obsłużyć. Jak tłumaczy, sam nie posiada odpowiednich możliwości organizacyjnych. Sprawą Amber Gold zajmuje się już jednak od blisko 2 lat. Pozew ma dotyczyć przywłaszczenia przez Amber Gold mienia. Chętni mogą zgłaszać się poprzez e-mail.
Prokurator Wojciech Szelągowski z Prokuratury Okręgowej w Gdańsku poinformował, że do wtorku do prokuratury wpłynęło ok. 10 zawiadomień od klientów spółki, które dotyczą niekorzystnego rozporządzenia mieniem. Klienci uważają, że mogli paść ofiarą oszustwa.
Mateusz Szymański
Bankier.pl